Would you rather switch to English version?

FOX Shox

Wysokiej jakości amortyzatory do sportowych i użytkowych pojazdów ATV, pojazdów typu Side by Side oraz pojazdów terenowych wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli chcesz pokonywać okrążenia o kilka dziesiątych sekundy szybciej – zwiększ moc silnika. Jeśli chcesz pokonywać okrążenia o kilka sekund szybciej – zmodernizuj swoje zawieszenie. Ta złota zasada wyścigów mówi wszystko. Wysokiej jakości amortyzatory są nie tylko kluczem do szybszego pokonywania okrążenia, ale również do lepszego kierowania pojazdem i przyczepności. Od ponad trzech dekad firma FOX jest liderem w branży produkcji wysokiej jakości amortyzatorów i zawieszeń wyścigowych do pojazdów ATV, wyścigów motocross, pojazdów terenowych, UTV, ciężarówek, SUV-ów, skuterów śnieżnych i rowerów górskich. Amortyzatory firmy FOX Racing są obecnie niekwestionowanym liderem produkującym wysokiej jakości układy zawieszenia do pojazdów ATV, motocykli, skuterów śnieżnych, rowerów górskich, pojazdów terenowych i SUV-ów.

FOX Shox
Amortyzatory do pojazdów ATV

Amortyzatory do pojazdów ATV

Zawieszenie jest kluczem do zwiększenia prędkości na zakrętach, skrócenia czasu pokonywania okrążeń i zmniejszenia zużycia opon. Odpowiednie zawieszenie znacząco zmniejsza również zmęczenie rąk podczas wyścigu oraz eksploatację części zawieszenia/kierownicy. Wyścigowe zawieszenie i amortyzatory firmy FOX, będące liderem na rynku, zapewniają dłuższy kontakt opony z nawierzchnią w porównaniu z amortyzatorami konkurencji, zwiększając tym samym przyczepność i umożliwiając oponom lepsze przenoszenie sił podczas przyspieszania, hamowania i pokonywania zakrętów. W przednim zawieszeniu ATV firma Fox wykorzystała wyjątkowe i opatentowane amortyzatory pneumatyczne Float®, które działają perfekcyjnie nawet bez użycia sprężyn śrubowych. Dlatego też amortyzatory pneumatyczne firmy FOX są znacznie lżejsze od amortyzatorów ze sprężyną śrubową, a przy tym pozwalają bez problemów pokonać wszelkie przeszkody na swojej drodze, od najmniejszych wybojów na torze do najcięższych nacisków podczas lądowania. Tylne zawieszenie musi wytrzymać znacznie większy nacisk niż przednie, dlatego też firma FOX wyposaża je w sprężyny śrubowe. Zarówno przednie jak i tylne amortyzatory można regulować, aby dostosować je do preferencji kierowcy i jazdy, a także zapewnić niezrównaną jakość i doskonałą wydajność.

Więcej informacji na www.aspshop.pl

Amortyzatory MX

Amortyzatory MX

Tylne, w pełni regulowane amortyzatory FOX PODIUM RC wysokiej jakości. Amortyzatory PODIUM® RC gwarantują kierowcy niedoścignioną wydajność i możliwość odpowiedniej regulacji – szybszej i łatwiejszej niż kiedykolwiek. Zewnętrzne elementy regulujące autorstwa firmy FOX umożliwiają kierowcom  skręcać przy optymalnej kompresji wysokich i niskich prędkości, sterować odbiciem i osiągnąć najniższy poziom, działając całkowicie niezależnie.

Więcej informacji na www.aspshop.pl

Amortyzatory terenowe

Amortyzatory terenowe

Amortyzatory wyścigowe do jazdy terenowej firmy FOX znacznie poprawiają przyczepność pojazdu i kierowanie. Doskonała tłumiąca i wzmocniona konstrukcja zapewnia dłuższy kontakt opony z nawierzchnią, zwiększoną przyczepność, płynniejszą jazdę i większą stabilność. Fox to lider w konstrukcji i produkcji wysokowydajnych amortyzatorów.

Więcej informacji na www.aspshop.pl

Serwisowanie i części

Serwisowanie i części

Dodatkową zaletą amortyzatorów Fox potwierdzoną podczas wyścigów jest możliwość ich przebudowy i naprawy, co zapewnia długi okres ich eksploatacji i umożliwia wewnętrzną regulację. Oprócz szerokiej dostępności oryginalnych części zapasowych istnieje również możliwość naprawy i przebudowy każdego amortyzatora firmy FOX.

Więcej informacji na www.aspshop.pl

Oryginalne akcesoria i odzież

Oryginalne akcesoria i odzież

Nasza oferta oryginalnej odzieży codziennej i akcesoriów firmy Fox obejmuje wysokiej jakości bluzy, koszulki, kurtki, czapki, breloki, okulary, bidony i inne oryginalne akcesoria z oficjalnej kolekcji. Kup odzież wyścigową firmy Fox i wyróżnij się z tłumu!

Więcej informacji na www.aspshop.pl

Bob Fox zaprojektował i wyprodukował pierwszy amortyzator pneumatyczny w 1974 roku i zaczął wykorzystywać swoje produkty do wyścigów motocrossowych. Gdy w 1976 roku Kent Howerton wygrał w Narodowych Mistrzostwach w klasie silników o objętości 500 cm³, kierując fabrycznym modelem Husqvarna wyposażonym w amortyzatory pneumatyczne firmy FOX, rozpoczęła się długa seria zwycięstw i tytułów dzięki zawieszeniu wyścigowemu FOX. Osoby takie jak Ricky Carmichael i James Stewart udowadniają, że praca amortyzatorów się opłaciła.

1974

Bob Fox rozpoczyna pracę nad prototypem amortyzatorów pneumatycznych. Wszystkie rysunki zostały wykonane ręcznie przez samego Boba, pracującego w garażu przyjaciela, który udostępnił mu frezarkę i tokarkę.

1976

Ken Howerton wygrywa Narodowe Mistrzostwa w klasie silników o objętości 500 cm³ dzięki amortyzatorowi pneumatycznemu FOX w fabrycznym modelu Husqvarna

1977

W 125 Narodowych Mistrzostwach Pat Richer zajmuje drugie miejsce, wykorzystując amortyzatory pneumatyczne firmy FOX w swoim modelu Suzuki 125B, w klasie silników o objętości 250 cm³, Jim Pomeroy zajmuje drugie miejsce, wykorzystując amortyzatory pneumatyczne FOX w swojej Hondzie.

1978

Bob zakłada własną firmę o nazwie FOX Factory Inc. Sukces Boba Foxa i FOX Factory nie ograniczył się do wyścigów motocrossowych. W 1978 roku wyścigowe amortyzatory pneumatyczne zostają użyte w pojazdach terenowych.

Roger Mears wygrywa w wielu ważnych wyścigach terenowych, wykorzystując amortyzatory Fox w jego fabrycznym modelu ciężarówki Nissan. Firma otwiera oddział poświęcony wyścigom terenowych pojazdów w mieście Santee w stanie California niedaleko San Diego, który produkuje amortyzatory do pojazdów terenowych i ciężarówek.

1982

FOX zaczyna angażować się w uliczne wyścigi motocyklowe. Firma wykorzystuje najnowocześniejsze amortyzatory Twin-Clicker do wyścigów ulicznych, które wkrótce odnoszą sukces. Amortyzatory Twin-Clicker były tak doskonałe, że w 1982 roku Eddie Lawson wygrał dzięki nim mistrzostwa AMA Superbike Championship. Każda drużyna w 1982, biorąca udział w tych mistrzostwach korzystała z wyścigowych amortyzatorów FOX.

1983

14 z 33 samochodów biorących udział w wyścigach Indy wyposażono w amortyzatory wyścigowe FOX. Tom Sneva wygrywa mistrzostwa Cart Indy Championship w 1983 roku, wykorzystując wyścigowe amortyzatory FOX
 

1987

Firma FOX wchodzi na rynek pojazdów śnieżnych ze swoim amortyzatorem ze sprężynami śrubowymi

1989

Firma Arctic Cat  wyposaża modele pojazdów śnieżnych produkowane od 1989 roku w amortyzatory wyścigowe FOX

1993

Produkty FOX zostają użyte do rowerów górskich Cannondale z podwójnym zawieszeniem

2002

Firma FOX wchodzi na rynek przednich zawieszeń do rowerów górskich ze swoim amortyzatorem FOX FORX. Brian Lopes zostaje zwycięzcą mistrzostw UCI Mountain Cross World, używając amortyzatorów FOX FORX FLOAT 100 RLC

2005

EVOL zostaje pierwszym amortyzatorem pneumatycznym, który wygrywa w wyścigach pojazdów ATV

2006

EVOL zostaje pierwszym amortyzatorem, który wygrywa w wyścigach skuterów śnieżnych

2009

Levi Lavallee wykonuje pierwszy w historii podwójny przewrót do tyłu skuterem śnieżnym, a Paul Thacker bije rekord świata skokiem na wysokość 300 stóp. Ponowne wejście na rynek motocrossowy z amortyzatorem Podium RC3, w którym wykorzystano technologię opracowaną przez firmę FOX. Technologia wewnętrznego obejścia firmy FOX zostaje wprowadzona do samochodu 2010 Ford F-150 SVT Raptor. FOX produkuje pierwsze w historii zawieszenie do statków wodnych i pierwszy skuter śnieżny z pełnym zawieszeniem pneumatycznym

2009

Bracia Geoff i Bob Fox zostają wprowadzeni do muzeum Motorcycle Hall of Fame przez organizację AMA American Motorcycle Association

2012

Firma ASP Group Distributing zostaje oficjalnym dystrybutorem zawieszenia FOX w Czechach i Słowacji

                                                 https://silnicnimotorky.cz/wp-content/uploads/2016/03/ASPGroupDistributing_logo_2.png

Szeroka sieć autoryzowanych punktów oferujących produkty FOX w Polsce.

Aby znaleźć dealera/sprzedawcę czy centrum serwisowe blisko swojego miejsca zamieszkania kliknij na mapę poniżej. Jeśli szukasz informacji na temat danego produktu, jego dostępności skontaktuj się z wybranym sprzedawcą telefonicznie lub przez email.

ac-usa.pl tgb-polska.pl access-motor.pl linhai.pl tjdcanada.pl aspshop.pl