Would you rather switch to English version?

MAXIMA

Wysokowydajne amerykańskie, wyścigowe oleje silnikowe i wysokiej jakości oleje do skrzyń biegów przeznaczone do pojazdów ATV, motocykli, pojazdów Side-by-Side oraz produktów z branży sportów motorowych dla kierowców, którzy stawiają sobie trudne wyzwania. Pełna gama wysokiej jakości płynów do zawieszenia, płynów chłodniczych, produktów do konserwacji pojazdów oficjalnego dystrybutora.

MAXIMA
Oleje silnikowe

Oleje silnikowe

Wiodące w branży wysokiej jakości oleje silnikowe do jazdy terenowej, ulicznej oraz wyścigów. Półsyntetyczne, w pełni syntetyczne i wyczynowe oleje silnikowe na bazie potrójnych estrów MAXIMA są przeznaczone do motocykli, pojazdów ATV i Side-by-Side. Oleje silnikowe firmy MAXIMA zapewniają długoterminową ochronę silnika, zmniejszają jego zużycie, zwiększają wydajność, wydłużają okres eksploatacji silnika i utrzymują go w czystości. Wysokowydajne oleje silnikowe MAXIMA to jedne z najlepszych olejów silnikowych w branży, które przewyższają wszystkie znane normy.

Więcej informacji na www.aspshop.pl

Oleje przekładniowe i oleje do skrzyń biegów

Oleje przekładniowe i oleje do skrzyń biegów

Wysokiej jakości oleje przekładniowe i oleje do skrzyń biegów są przeznaczone do nowoczesnych skrzyń biegów i przekładni w motocyklach, pojazdach UTV i ATV oraz mechanizmów różnicowych typu hipoidalnego o dużym obciążeniu w obecnych pojazdach ATV i Side-by-Side. Zapewniają doskonałą ochronę układów napędowych  o dużym obciążeniu przed zużyciem podczas jazdy terenowej. W olejach do skrzyń biegów MAXIMA wykorzystano wyłącznie wysokiej jakości mieszanki bardzo czystych olejów bazowych, które zapewniają wysoką stabilność i są odporne na bardzo wysokie temperatury oraz naprężenie mechaniczne i styczne.

Więcej informacji na www.aspshop.pl

Oleje do amortyzatorów i zawieszenia

Oleje do amortyzatorów i zawieszenia

Oleje do amortyzatorów i zawieszenia firmy MAXIMA to oleje o bardzo dużej stabilności przeznaczone do użytku w widełkach/amortyzatorach motocykli/ /pojazdów ATV, do jazdy terenowej i ulicznej oraz wyścigów.

Oleje do zawieszenia to mieszanka wysokorafinowanych olejów bazowych oraz nowoczesnych dodatków, które zapewniają doskonałą ochronę przed zużyciem i korozją, chronią wewnętrzne podzespoły, zapobiegają powstawaniu piany oraz zakleszczaniu widełek/amortyzatorów, a także pozwalają na tłumienie drgań w każdej temperaturze.

Dzięki wielu klasom lepkości można je mieszać, co umożliwia dokładną regulację tłumienia wstrząsów, regulację podwozia według pożądanej prędkości i stylu jazdy oraz ustawienie zawieszenia do określonych warunków i torów.

Więcej informacji na www.aspshop.pl

Aerozole i produkty do konserwacji

Aerozole i produkty do konserwacji

Aerozole, produkty do pielęgnacji i konserwacji, produkty do czyszczenia łańcuchów i filtrów piankowych, środki odtłuszczające i smary firmy Maxima to wiodące na rynku produkty do polerowania i ochrony wszystkich rodzajów powierzchni – każdy produkt MAXIMA zaskoczy Cię swoją skutecznością. Wosk Maxima Speed typu all-in-one to „nowy quad w sprayu”, środek czyszczący łańcuchy firmy MAXIMA wyczyści Twój łańcuch, tak dokładnie, że nie będziesz mógł w to uwierzyć. Odkryj moc produktów do pielęgnacji i konserwacji firmy Maxima!

Więcej informacji na www.aspshop.pl

Płyny do konserwacji

Płyny do konserwacji

Oferta produktów firmy Maxima obejmuje wysokowydajne płyny hamulcowe do nowoczesnych pojazdów ATV, motocykli, pojazdów UTV, samochodów oraz innych pojazdów z silnikiem. Zapewniają maksymalną skuteczność hamowania, stabilność w ekstremalnych warunkach oraz dynamiczne hamowanie, skutecznie chronią przed powstawaniem pęcherzyków powietrza w płynie. Silikonowy płyn hamulcowy do wyścigów firmy Maxima DOT 5 do ekstremalnych warunków jazdy terenowej przewyższa wszystkie normy DOT 3, DOT4, DOT5 i DOT 5.1 Wysokiej jakości, gotowy do użycia Coolanol firmy Maxima, który nie zamarza nie wymaga mieszania z wodą, ponieważ jest już przygotowany do bezpośredniego użytku w nowoczesnych aluminiowych silnikach motocykli/pojazdów ATV. Zapewnia doskonałą ochronę przed korozją silnika, zawiera dodatki zapobiegające tworzeniu piany, aby zmniejszyć kawitację pompy wodnej i zwiększyć możliwości chłodzenia.

Więcej informacji na www.aspshop.pl

Wszystko zaczęło się od oleju rycynowego

Firma Maxima założona w 1979 roku w Południowej Kalifornii jest obecnie uznawana za jedną z najbardziej pożądanych marek w branży wyścigowej. Oleje wyścigowe Maxima zostały opracowane przez amerykanów Dicka Lechiena i Rolanda Reeda. Dick Lechien odnosił sukcesy w wyścigach równoległych w Stanach Zjednoczonych, kierując pojazdami Roadster, Coupe, Dragster i sedanami zasilanymi nitrometanem, ustanawiając kilka rekordów światowych. Lechien odnosił również sukcesy w biznesie i wraz z Rolandem Reedem, współzałożycielem firmy Maxima zarządzali ogromną siecią dealerów wielu marek, która zaopatrywała klientów w produkty wszystkich głównych firm motocyklowych, z rekordową liczbą sprzedaży ponad 2500 tysięcy motocykli rocznie.

W jaki sposób biznesmeni rozpoczęli swoją przygodę z przemysłem olejowym?

Ron, syn Dicka Lechiena też odnosił sukcesy w wyścigach motocrossowych, zdobywając wiele zwycięstw w mistrzostwach krajowych oraz zwycięstwo w pojeździe z silnikiem o objętości skokowej 500 cm³ w międzynarodowym wyścigu motocrossowym i wyścigu Trophee des Nations Classic. Jednak w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych wyścigowy olej rycynowy do silników dwusuwowych był trudny do zdobycia, a dodatkowo dostępne oleje rycynowe były niskiej jakości, a ich używanie prowadziło do negatywnych skutków ubocznych. Dlatego też Dick i Roland postanowili stworzyć swój własny, lepszy wyścigowy olej rycynowy. Z entuzjazmem, niezniechęceni trudnościami w przemyśle olejowym rozpoczęli pracę nad wzmocnionymi smarami jakich jeszcze nie było. 

Po kilku próbach udało im się opracować olej rycynowy, który był o wiele lepszy od pozostałych olejów dostępnych na rynku. Nowy olej był tak bardzo pożądanym produktem wśród kierowców, że Lechien rozpoczął produkcję przemysłową. Z biegiem lat Maxima stała się szanowaną firmą, zatrudniającą zespół młodych, dynamicznych specjalistów, którzy wkrótce zaczęli obalać coraz to kolejne mity przemysłu olejowego. W ciągu następnych dekad firma Maxima opracowała własną autorską ofertę olejów wyścigowych zupełnie nowej jakości, a ich najnowszy produkt, będący w pełni syntetycznym olejem silnikowym, który stał się liderem w branży, wyznaczył  zupełnie nowe standardy dla lubrykantów wyścigowych.

Potrzebujesz kolejnych dowodów na potwierdzenie wysokiej jakości olejów MAXIMA?

Ryan Villopoto

Zwyciezca w AMA Supercross w 2013 roku

Zwycięzca w World Supercross w 2013 roku

Zwyciezca AMA Supercross w 2012 roku

Zwycięzca w World Supercross w 2012 roku  

Zwycięzca w AMA Supercross w 2011 roku

 

Ryan Dungey  

Zwycięzca w AMA 450 Supercross  w 2010 roku

 

Ricky Carmichael 

5-krotny zwycięza w World Supercross, najlepszy kierowca wyścigów MX wszechczasów

 

David Philippaerts 

Mistrz świata F.I.M. MX-1GP w 2008 roku

Team Monster Kawasaki 

Zwycięstwo zespołu fabrycznego Kawasaki w World MX a SX

 

Team Rockstar Makita Suzuki

Zwycięstwo zespołu fabrycznego Suzuki w World MX a SX

 

Szkoła Garry Semics MX

Najbardziej znana jako szkoła wyścigowa MX

 

Martin Liška 

Mistrz Quadracross w 2008 w Czechach

Mistrz Quadracross w 2009 w Czechach

Wicemistrz Quadracross w 2008 w Czechach

Mistrz Quadracross w 2008 w Czechach

... w tych i w wielu innych wyścigach zwyciężono, korzystając z olejów MAXIMA.

Szeroka sieć autoryzowanych punktów oferujących produkty MAXIMA w Polsce.

Aby znaleźć dealera/sprzedawcę czy centrum serwisowe blisko swojego miejsca zamieszkania kliknij na mapę poniżej. Jeśli szukasz informacji na temat danego produktu, jego dostępności skontaktuj się z wybranym sprzedawcą telefonicznie lub przez email.

ac-usa.pl tgb-polska.pl access-motor.pl linhai.pl tjdcanada.pl aspshop.pl